Мамографія

Мамографія на сьогоднішній день – це поширений, точний і найбільш ефективний спосіб обстеження здоров’я грудей. Обстеження полягає у рентгенівських знімках, які фіксують зображення тканини молочних залоз у різних проекціях.

Радовель - Медичний центр

Скринінгова мамографія показана пацієнткам з груп ризику:

element
після 45 років
element
будь-якого віку, у яких є підозра на пухлинні новоутворення, виявлені під час мануального огляду чи УЗД-дослідження
element
будь-якого віку, у яких найближчі прямі родички мали/мають рак молочної залози

Рекомендації, які можуть вам бути корисними:

element
Мамографія потребує вільної від дезодорантів, лосьйонів та кремів шкіри. Перед обстеженням їх потрібно змити. Сліди тальку і деяких парфумерних сполук вносять похибки у зображення.
element
Не плануйте мамографію перед початком менструації або під час неї. У ці періоди груди стають чутливішими до болю.
element
Варто взяти із собою попередні знімки мамографії, якщо вона проводилась не у нашій клініці.
element
Обов’язково повідомляйте про наявні симптоми та прояви, які вас непокоять у грудях, у тому числі про раніше перенесені захворювання грудей та операції.
element

часті запитання

Чим відрізняються скринінгова та діагностична мамографії?

1. Скринінгова мамографія є оглядовим методом обстеження, який дозволяє оцінити стан тканин і наявність у них аномальних змін пухлинного характеру.
2. Діагностична мамографія є прицільним вивченням виявлених аномальних змін у тканинах для постановки точного діагнозу та вибору лікувальних заходів.

Чи є процедура болісною?

Як правило, мамографія не викликає больових відчуттів. Але деякі жінки повідомляють про дискомфорт під час процедури. Дискомфорт може виникнути через розмір грудей, день менструального циклу і недостатню досвідченість рентгенолога.

Чи безпечним є рентгенівське обстеження грудей?

Під час мамографії пацієнтка отримує рівень опромінення, суттєво нижчий за дозу при проведенні флюорографії. За оцінкою лікарів, така доза недостатня для розвитку новоутворень. Сучасний апарат Viola, який використовується для мамограми у МЦ «Радовель», проводить обстеження на максимально низьких дозах у дуже швидкий спосіб.

Чи впливає наявність імплантів грудей на результати мамографії?

Грудні імплантати часто унеможливлюють точність показання мамографії. Адже силіконові та сольові імплантати непрозорі на рентгенівських знімках і блокують чіткий вигляд тканин навколо них. Досвідчені рентгенологи знають, як обережно стискати груди для покращення огляду, зберігаючи при цьому імплантат.

element

ПОСЛУГИ, ЯКІ ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ У МЦ «РАДОВЕЛЬ»

Більш докладно про послуги та їхню вартість можете дізнатися у адміністраторок на рецепції

Прийом